ARAMA

TOBB Yurtdışı Duyuruları - Ağustos/2015

TOBB Yurtdışı Duyuruları

Duyuru Tarihi: 28.08.2015
Özelleştirme İhaleleri

Ülke: öZBEKiSTAN
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 28.08.2015 tarihli bir yazıda; Dışişleri Bakanlığımızdan iletilen bir notaya atıfta bulunularak, Özbekistan’da yabancı yatırımların teşviki amacıyla bazı iktisadi kamu kuruluşlarının muhtemel yöntemlerle özelleştirilmesi kararının alındığı bildirilmektedir. Yazıda ayrıca söz konusu özelleştirmede yer alan kuruluşlar ve projelere ilişkin ek bilgiye http://www.uzembassy.org.tr/index.php/en/news-a-press-releases/objects-for-sale Internet adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.   


Yabancı Yatırımcılar İçin

Ülke: UKRAYNA
Açıklama
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’nden 27.08.2015.tarihinde alınan bir yazıda; Ukrayna Altyapı Bakanlığı’nın yatırımlar konusunda güncellenen Internet web sayfasında ( http://new.mtu.gov.ua ) potansiyel yatırımcıların ilgisini çekebilecek bilgilere http://new.mtu.gov.ua/content/for-investors.html adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.   


Soçi Uluslararası Yatırım Forumu

Ülke: RUSYA
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden 27.08.2015 tarihinde alınan ve bir örneği ekte sunulan yazıda; Rusya’nın Soçi Kentinde 2-3 Ekim 2015 tarihlerinde “Uluslararası Yatırım Forumu Soçi – 2015” adlı etkinliğin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Ayrıntı için tıklayınız


Duyuru Tarihi: 27.08.2015
Belarus Kalkınma Bankası Yatırım Desteği

Ülke: BEYAZ RUSYA
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 26.08.2015 tarihli bir yazıda; Minsk Ticaret Müşavirliğimiz ile Belarus Kalkınma Bankası yetkilileri arasında yapılan görüşmelerde söz konusu Banka tarafından Türk yatırımcılarının destekleneceği ve Belarus’ta yatırım projesi gerçekleştirecek Türk küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri (KOBİ) için KOBİ Destek Programı kapsamında ayrıcalıklı finansal desteklerin sağlanabileceği bildirilmektedir. Yazıda ayrıca, destek programına ilişkin ayrıntılı bilgilere http://www.brrb.by adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.


Gürcistan Yatırım Forumu (Invest in Batumi 2015) 18-19 Eylül 2015
Ülke: GÜRCiSTAN
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 26.08.2015 tarihli bir yazıda; "Invest in Batumi 2015" adlı uluslararası Yatırım Forumunun, 18-19 Eylül 2015 tarihlerinde Batum’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Foruma ilişkin davet formu ekte sunulmaktadır.

Ayrıntı için tıklayınız


Duyuru Tarihi: 26.08.2015
 
“Business Bridge Udmurtia” İş Forumu - 12-16 Ekim 2015
Ülke: RUSYA
Açıklama
Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilciliği’nden alınan bir yazıda, Udmurtiya Cumhuriyeti’nde 12-16 Ekim 2015 tarihlerinde yapılacak “Business Bridge Udmurtia” adlı İş Forumu’na Türk iş adamlarının da davet edildiği bildirilmektedir. Forum konusundaki tüm bilgilerin Udmurtiya Cumhuriyeti KOBİ’ler Koordinasyon Merkezinin web sayfasından edinilebileceği ve ayrıca ilgi duyan Türk şirketlerinin Rusya Ticaret Temsilciliğine de başvurabilecekleri belirtilmektedir.   

Duyuru Tarihi: 25.08.2015
Mono Kristal Silikon Levhalar Alımı
İhale Tarihi: 04.09.2015
Ülke: HiNDiSTAN
Açıklama
Hindistan Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği tarafından 24.08.2015 tarihinde Birliğimize gönderilen bir örneği ilişik yazıda, güneş enerjisinden fotovoltaik sistem ile elektrik üretiminde kullanılan PV modülleri için “Mono crystalline silicon wafers” alımı konulu bir ihale açıldığı bildirilmektedir.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Hong Kong’da Açılan İhaleler
İhale Tarihi: 07.10.2015
Ülke: HONG KONG
Açıklama
T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden 24.08.2015 tarihinde gönderilen iletide, Hong Kong yönetimince 5 adet ihale açıldığı bildirilmektedir. Çoklu ihale duyurumuzun "İhale Tarihi" alanına son başvuru tarihi en geç olan ihalenin tarihi yazılmıştır.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Duyuru Tarihi: 24.08.2015
 
Uluslararası Babil Fuarı - 10-13 Şubat 2016
Ülke: IRAK
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 21.08.2015 tarihli bir yazıda; 10-13 Şubat 2016 tarihlerinde Irak'ın Babil vilayetinde ticaret, sanayi ve tarım alanlarında yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara yönelik Uluslararası Babil Fuarı’nın düzenleneceği bildirilmektedir.

Ayrıntı için tıklayınız


Duyuru Tarihi: 21.08.2015

Azerbaycan Sanayi Kataloğu

Ülke: AZERBAYCAN
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 18.08.2015 tarihli yazıda; Azerbaycan’da faaliyet gösteren yerli üreticiler ve ürünlerle ilgili bilgilerin yer aldığı Azerice / İngilizce dillerindeki Sanayi Kataloğuna http://senaye.gov.az/en/senayeshme/publications adresinden ulaşılabildiği bildirilmektedir.  


Duyuru Tarihi: 19.08.2015

Tunus'ta Açılan Uluslararası İhaleler
İhale Tarihi: 27.10.2015
Ülke: TUNUS
Açıklama
Tunus’ta açılan uluslararası nitelikteki ihaleler ile kamu alımlarına ilişkin özet bilgiler, T.C. Tunus Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden alınmakla ekte sunulmaktadır. Çoklu ihale duyurumuzun "İhale Tarihi" alanına son başvuru tarihi en geç olan ihalenin tarihi yazılmıştır.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Duyuru tarihi: 18.08.2015

Hong Kong’da Açılan İhale
İhale Tarihi: 25.09.2015
Ülke: HONG KONG
Açıklama
T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden 17.08.2015 tarihinde gönderilen iletide, Hong Kong yönetimince 1 adet ihale açıldığı bildirilmektedir.

İhale ayrıntısı için tıklayınız 


Duyuru tarihi: 17.08.2015
Hong Kong’da Açılan İhaleler

İhale Tarihi: 05.10.2015
Ülke: HONG KONG
Açıklama
T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden 17.08.2015 tarihinde gönderilen iletide, Hong Kong yönetimince 4 adet ihale açıldığı bildirilmektedir. Çoklu ihale duyurumuzun "İhale Tarihi" alanına son başvuru tarihi en geç olan ihalenin tarihi yazılmıştır.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Limanların Özelleştirilmesi
İhale Tarihi: 26.08.2015
Ülke: CAPE VERDE
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 02.08.2015 tarihli yazıda; Cape Verde (Cabo Verde) Hükümeti’nin, Afrika Kalkınma Bankası’nın (AfDB) desteğiyle Praia, Mindelo, Boavista ve Palmeira limanlarını özelleştirme kararı aldığı ve Cape Verde Özelleştirme ve Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Birimi ve Maliye ve Planlama Bakanlığı aracılığıyla niyetli firmaları “ön yeterlilik” için ilgi bildiriminde bulunmaya davet ettiği bildirilmektedir.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Hong Kong’da Açılan İhaleler
İhale Tarihi: 30.09.2015
Ülke: HONG KONG
Açıklama
T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden 11.08.2015 tarihinde gönderilen iletide, Hong Kong yönetimince 3 adet ihale açıldığı bildirilmektedir.

İhale ayrıntısı için tıklayınız 


Invest Hong Kong Temsilcilik Ofisi

Ülke: HONG KONG
Açıklama
T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden 10.08.2015 tarihinde gönderilen iletide, yabancı yatırımların Hong Kong’a çekilmesi, yatırımcıların Hong Kong’daki faaliyetlerinin kolaylaştırılması ve devamlılığının sağlanması amacıyla bir Hükümet kuruluşu olarak faaliyet gösteren Invest Hong Kong’dan (lnvestHK) alınan ilişik yazıda; anılan Kuruluşun 2016 yılı için Türkiye temsilciliğine aday olabilecek; yatırım geliştirme, ekonomik kalkınma veya uluslararası iş geliştirme alanlarında deneyimli firmalar aradığı belirtilmektedir. Türkiye’de yerleşik, söz konusu pozisyona ilgi duyan danışmanlık firmalarının, iş yapma kabiliyetleri ile yatırım geliştirme, ekonomik kalkınma veya uluslararası iş geliştirme alanlarındaki deneyimlerini içeren İngilizce şirket profili ve niyet bildirimlerini 28 Ağustos 2015 tarihi saat 14:00’a kadar, IPConsultant@investhk.gov.hk adresine e-posta yoluyla iletmeleri istenmektedir. Yazıda sadece seçilen firmaların bilahare resmi tekliflerini vermek üzere davet edilecekleri ve konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye www.InvestHK.gov.hk adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.

Ayrıntı için tıklayınız


Tunus'ta Açılan Uluslararası İhaleler
İhale Tarihi: 29.09.2015
Ülke: TUNUS
Açıklama
Tunus’ta açılan uluslararası nitelikteki ihaleler ile kamu alımlarından firmalarımızı ilgilendirebilecek olanların ülkemizde duyurulması için T.C. Tunus Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği tarafından derlenen özet bilgiler ekte sunulmaktadır. Çoklu ihale duyurumuzun "İhale Tarihi" alanına son başvuru tarihi en geç olan ihalenin tarihi yazılmıştır.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Karadağ’da Doğrudan Yatırımların Teşvikine İlişkin Bilgi

Ülke: KARADAĞ CUMHURİYETi
Açıklama
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden alınan 05.08.2015 tarihli bir yazıda; Karadağ’ın Ankara Büyükelçiliği’nden alınan bir notaya atıfta bulunularak, Karadağ’da doğrudan yatırımların teşvik edilmesi amacıyla oluşturulmuş olan fonların kullandırılmasına ilişkin başvuru sürecinin başladığı, bu sürecin 1 Eylül 2015 tarihine kadar süreceği belirtilmektedir. Konu hakkındaki ayrıntılı bilgiye Karadağ Hükümetinin Resmi Web Sitesi üzerinden de erişilebileceği bildirilmektedir.   


d’Odienne Lisesi’nin Tadilat, Montaj ve Didaktik Malzeme Temini

İhale Tarihi: 19.08.2015
Ülke: FiLDiŞi SAHiLi
Açıklama
T.C. Abidjan Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden 4 Ağustos 2015 tarihinde alınan bir iletide, Fildişi Sahili Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atıfta bulunularak, İslam Kalkınma Bankası’nın finansmanını sağlayacağı d’Odienne Lisesi’nin tadilat, montaj ve didaktik malzeme temini için ihale açıldığı belirtilmektedir. Yazıda ayrıca, söz konusu işin proje ayrıntılarının ucp.reccno@live.fr adresinden ve başvuru için gerekli belgelerin de “Unite de Gestion du Project (UGP) - Bvd les merveilles, Cococdy- 2 Plateaux Vallons 25 BP 1795 Abidjan 25, Tel: 22 51 04 06” Biriminden edinilebileceği belirtilmektedir.

İhale ayrıntısı için tıklayınız


Macaristan Kalkınma Merkezi Tarafından AB ihalelerinin Duyurulduğu bir Internet Sitesi Açılmıştır

Ülke: MACARiSTAN
Açıklama
T.C. Dışişleri Bakanlığı İkili Ekonomik İşler Genel Müdürlüğünden alınan 31.07.2015 tarihli yazıda, Budapeşte Büyükelçiliğimizden alınan bir yazıya atıfta bulunularak, Macaristan’ın HATC ve Hungary Matters adlı haber bültenlerinde 29 Temmuz günü yayımlanan makalelerde Macaristan Kalkınma Merkezi (Hungarian Development Centre) tarafından AB fonlarıyla finanse edilen ihalelerin duyurulduğu bir Internet sitesinin (http://palyazat.gov.hu) kullanıma açıldığı bildirilmektedir. Yazıda ayrıca, söz konusu site üzerinden Macar Hükümetin aracılığına ihtiyaç duyulmadan ihalelere doğrudan başvuruda bulunulabildiği, sitede hâlihazırda 1,5 milyar Avro tutarında 60 kamu ihalesi hakkında ilan yer aldığı, Macar Hükümeti tarafından geçtiğimiz Aralık ayında kurulan Macaristan Kalkınma Merkezi’nin Macar vatandaşlarının AB fonlarına erişimini kolaylaştırmak üzere faaliyet gösterdiği ve Budapeşte’deki söz konusu Merkez’in Brüksel’de de bir ofisinin bulunduğu belirtilmektedir.


Veri Ambarı Alımı

İhale Tarihi: 14.09.2015
Ülke: ARJANTiN
Açıklama
T.C. Buenos Aires Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden 03.08.2015 tarihinde alınan bir yazıda, Arjantin Sağlık Bakanlığı tarafından, tarafından İl Halk Sağlık Sigortası Geliştirme Projesi çerçevesinde veri ambarı donanımlarının, gereçlerinin edinilmesi amacıyla kapalı zarf yöntemiyle yapılacak bir ihalenin açıldığı bildirilmektedir. Söz konusu ihale duyurusunun İspanyolca aslından İngilizce diline yapılan ve resmi olmayan özet tercümesi ekte sunulmaktadır.

İhale ayrıntısı için tıklayınız 


Duyurular   [Tümü]

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri