ARAMA

 

Kore-Türkiye Kamu Alımları

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Kamu İhale Kurumu’ndan alınan ilgili kayıtlı yazıya istinaden, T.C. Kamu İhale Kurumu ile Kore Cumhuriyeti Kamu İhale Hizmetleri Kurumu (KİHK) ve İstanbul’da bulunan Kore Ticaret Merkezi işbirliği içinde 9 – 10 Temmuz 2012 tarihlerinde, İstanbul’da “Kore – Türkiye Kamu Alımları Semineri ve Paydaşlar Toplantısı” düzenlenmesinin planladığı bildirilmiştir.
 
Yazıda, söz konusu seminer kapsamında, Türk girişimcilerin Kore Kamu alımları pazarına giriş ve yatırım imkanları ile diğer ilgili ticaret konuları hakkında sunumlar yapılacağı, paydaşlar arasında bu alanlarda bilgi paylaşımı sağlanacağı bildirilmiştir.

Yazının devamında, söz konusu seminer ve toplantının düzenlenmesindeki temel amaçların, Türkiye ve Kore kamu alımları pazarına giriş imkanları hakkında Kore ve Türkiye kökenli firmaların bilgi edinmelerini sağlamak ve her iki ülkede gerçekleştirilen kamu alımları ihalelerine katılım konusunda Türk ve Kore firmaları arasında ortaklık/işbirliği oluşturmak ve mevcut işbirliklerini geliştirmek olduğu belirtilmektedir.

Bu çerçevede, özellikle iki ülkenin kamu alımları alanında bilgi paylaşımında bulunulacağı ve tesis edilebilecek muhtemel işbirliklerinin görüşüleceği söz konusu ortak platformda, Kore kamu alımları pazarına katılmak isteyen veya Kore isteklileri/girişimcileri ile işbirliği yapılmasıyla ilgilenen Türk girişimcilerin de bu seminere ve toplantıya katılımlarının faydalı olacağının düşünüldüğü belirtilmiştir.

Bu çerçevede,


• Halihazırda Kore Kamu alımları pazarına katılan ya da Kore ile yatırım ilişkileri bulunan firmaların bilgisi,
• Söz konusu seminer ve toplantı kapsamında Kore Cumhuriyeti yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden öğrenilmesinde fayla görülen bilgiler,
• Kore kamu alımları pazarında ilgilenilen alanları neler olduğu bilgisi,
• Söz konusu seminere katılmak isteyen firmaların ve firma temsilcilerinin bilgisi,

Yukarıda talep edilen bilgiler konusunda görüş bildirmek isteyen ve seminere katılmak isteyen firmaların en geç 14 Haziran 2012 Perşembe günü saat 12:00’e kadar bilgileri Odamıza iletmeleri gerekmektedir.

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri