ARAMA
EKONOMİ BAKANLIĞI BOLU İŞ DÜNYASIYLA BİR ARAYA GELDİ

EKONOMİ BAKANLIĞI BOLU İŞ DÜNYASIYLA BİR ARAYA GELDİ

10 Mart 2018 Cumartesi - Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, beraberinde Ekonomi Bakanlığı yöneticileri ve uzmanları ile birlikte Odamızda düzenlenen bir bilgilendirme toplantısı ile iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, İhracat Genel Müdürü Ö. Volkan Ağar, Ekonomi Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görevli daire başkanları ve uzmanlar ile iş dünyası temsilcileri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Türker Ateş, Bolu’nun il olarak ihracatta hedefleri olan bir il olduğunu ifade etti. Ateş, “Bolu’daki firmalarımızın çeşitli hedefleri var. Bu hedeflere ulaşabilmek için en önemli enstrümanın ihracat olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle ülkemizin gelişmesi için refah seviyesinin yükselmesi için ilk 10’a yükselmesi için ihracatımızın çok hızlı bir şekilde artması gerektiğini biliyoruz. Bu konuda özellikle Ekonomi Bakanlığı çok güzel bir çalışmayı ilimizde gerçekleştirdi. Kendilerine iki gün boyunca ilimize yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımızı sunmak isterim. İki gün boyunca ben de eşlik ettim. Özellikle firmalarımızdan aldığımız geri dönüşler alıyoruz. Aldığımız geri dönüşler bizleri çok mutlu etmiştir. Çok büyük problemlerin çok kolay bir şekilde çözülebileceğini herkes gözü ile gördü.” şeklinde konuştu.

Sonrasında ise Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, Bakanlığın yatırım teşvikleri, imalat ve hizmet sektörlerine yönelik ihracat destekleri, dahilde işleme rejimi gibi konuları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Müsteşar Yardımcısı Sönmez ayrıca, Ekonomi Bakanlığı olarak bugüne kadar 46 ilde gerçekleştirilmiş olan reel sektör ziyaretlerinin amacı ve hedefi ile ilgili de bilgiler verdi.

Sönmez’in sunumunun ardından Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin konuşmasını yaptı. Metin konuşmasında, “Ekonomi Bakanlığı olarak siz değerli iş dünyası temsilcilerine hangi imkanları sunduğumuzu, beraber çalışma noktasında hangi enstrümanlarla sizlere yardımcı olduğumuzu anlattık. Sizlerin hem mevcut ihracatınızın arttırılması hem de ihracat yapabilme adına, yapacak olduğunuz yapmış olduğunuz yatırımların teşviki anlamında sorularınıza cevap verme adına buradayız.” ifadelerinde bulundu.

Toplantı, katılımcıların sorularının Fatih Metin ve Bakanlık yetkilileri tarafından cevaplanmasıyla sona erdi.

Haberin fotoğrafları

Duyurular   [Tümü]

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri