ARAMA

 

Bosna-Hersek Müteahhitlik Heyeti

Ekonomi Bakanlığı’nın bir yazısına atfen Odalar Birliği’nden alınan bir yazıda,Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, 21- 22 Mayıs 2012 tarihlerinde, Bosna Hersek'e yönelik bir Müteahhitlik Heyeti Programı gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Bosna Hersek'in ülkemize coğrafi yalanlığının yanı sıra, güçlü ticari ve kültürel bağlarımız nedeniyle de büyük önem arz ettiği ve müteahhitlik hizmetlerinde ve dış yatırımlarda çok güçlü bir noktaya gelen ülkemizin hızlı bir gelişim sürecine girmiş olan Bosna Hersek pazarından daha fazla pay alması gerektiğinin düşünüldüğü belirtilmektedir. Bunların yanı sıra, iki ülke arasında son dönemde gerçekleşen üst düzey resmi temaslar neticesinde, Bosna Hersek'in hidroelektrik santraline (HES) ihtiyaç duyduğu ve HES inşa edebilecek kapasite ve tecrübeye sahip firmalarımızla bir heyet ziyareti düzenlenmesinin her iki ülke açısından da faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

Yazıda ayrıca, söz konusu heyet ziyareti kapsamında Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomik Ilişkiler Bakanlığı, Bosna Hersek Federasyonu Enerji, Madencilik ve Sanayi Bakanlığı, Elektroprivreda HZHB (Elektrik idaresi) ve Energoinvest firması gibi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapılmasının öngörüldüğü bildirilmektedir.

Bosna Hersek Müteahhitlik Heyeti Programına katılmak isteyenlerin, en geç 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'na (İNTES) başvurmaları gerekmektedir.


Basvuru Icin İlgili Kisi:
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), İpek Saruhan
Tel: 0312 441 43 50; Faks: 0312 441 36 43; E-posta: ipelcsamhan@intes.org.tr
 

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri