ARAMA

 

BOLU’NUN İLK UR-GE PROJESİNİN İHTİYAÇ ANALİZİ TAMAMLANDI

BOLU’NUN İLK UR-GE PROJESİNİN İHTİYAÇ ANALİZİ TAMAMLANDI

14 Ağustos 2018 Salı - Odamız tarafından yürütülen Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) projesinin ihtiyaç analizi sektör çalıştayı Odamız toplantı salonunda yapıldı.

İlimizde faaliyet gösteren metal sanayi ve beyaz eşya yardımcı sanayi sektör firmalarının uluslararası rekabet güçlerinin artırılması, firmalara yurtdışında yeni pazarlar kazandırarak İlin ihracatının artmasına katkı sağlanması gibi amaçlarla başlatılan Ur-Ge projesinin ihtiyaç analizi Temmuz-Ağustos döneminde gerçekleştirildi. İhtiyaç analizi sürecinde, firmaların ihracat kabiliyeti ve pratiğinin artması için gereksinim duyulan eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, sektörün ürün portföyü ve buna göre belirlenecek dış hedef pazar analizleri, sektörün rekabetçilik seviyesinin belirlenmesi, sektörel alım heyetleri ile hedef ülke ve pazarlara yönelik olarak fuar ve teknik geziler gibi sonuç odaklı faaliyetler ile projenin üç yıllık eylem planını oluşturan çalışmalar belirlendi.

Odamızda gerçekleştirilen sektör çalıştayında, danışman kuruluş tarafından hazırlanan ihtiyaç analizi taslağı proje katılımcı firmalarıyla birlikte incelendi ve ihtiyaç analizine son şekli verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bolu’nun ihracatta hedefleri olan bir il olduğunu belirterek, İlimizin dış ticaretine katkı sağlamak amacıyla bu projeye başladıklarını dile getirdi. Projenin somut ve sonuç odaklı hedeflerinin olduğunu kaydeden Ateş, üç yıl boyunca devam edecek olan proje kapsamında, projenin hedef grubunda yer alan metal sanayi sektörü katılımcı firmaların her birinin en az bir tane yurtdışı partner bulmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek projeye katılım gösteren sektör firmalarına teşekkür etti.

Haberin fotoğrafları

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri