ARAMA

BAŞKAN ATEŞ’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ATEŞ’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 Ekim 2018 Pazartesi - Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ateş, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millet olarak Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü tarifsiz bir gurur ve heyecan ile karşılıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, tüm dünyaya örnek olmuş bir bağımsızlık mücadelesinin sonunda ilan ederek milletimize hediye ettiği Cumhuriyetimiz, bugün 100. yaşına, büyük hedeflerle, azim ve kararlılıkla koşar adım ilerlemektedir. Cumhuriyetimizin aydınlık yarınlarına doğru yapılan bu anlamlı yürüyüşte, bugün millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe, birbirimize daha fazla kenetlenmeye ihtiyaç duymaktayız. Yarınların zenginleşen, refah düzeyi sürekli ve düzenli olarak yükselen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle “muasır medeniyet” seviyesine ulaşmış Türkiye’si, devleti, özel sektörü, STK’ları ve halkıyla hep birlikte, aynı amaçlar doğrultusunda birbirine kenetlenerek ortaya çıkacaktır.

Cumhuriyetimiz, bizlere bırakılmış en büyük ve en güzel miras olmanın yanı sıra, bizden sonraki nesillere devredeceğimiz en değerli emanetlerimizden birisidir. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak kazanılmış bu güzide emaneti, her gün bir öncekinden daha fazla çalışarak ve üreterek bizden sonrakilere devredebilmeyi en öncelikli hedeflerimizden birisi olarak görüyoruz. Hiç kuşku yok ki, içinden geçilen şartlar ne olursa olsun, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle ve aynı kalkınma ideali doğrultusunda tesis edilmiş bir amaç birliği içinde, Türkiye Cumhuriyeti yükselişine her zaman devam edecektir.

Bu vesileyle, ulusal bağımsızlığımızın sonsuza dek silinmeyecek mührü olan Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü ve tüm üyelerimizin, halkımızın ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, topraklarımızı kanlarıyla vatana dönüştüren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum.”

Duyurular   [Tümü]

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri