ARAMA

 

BAŞKAN ATEŞ ALMANYA'DA

BAŞKAN ATEŞ ALMANYA'DA

19-22 Aralık 2019 / Başkan Türker Ateş, Bolu Belediyesi koordinatörlüğünde Almanya'ya gerçekleştirilen Düsseldorf-Neuss-Hannover ziyaret programına iştirak etti.

Ziyaret programı T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan’ı ziyaret ile başladı. Konsolosluk konutunda gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı olarak sosyal, kültürel ve ticari işbirliğini geliştirmeye yönelik bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Ateş, Başkonsolos Karaarslan’a ziyaret anısına üzerine Bolu’nun turistik figürlerinin işlendiği bir hediye takdim etti. Düsseldorf programında ayrıca Eyalet Meclisi de ziyaret edilerek Sosyal Demokrat Parti Milletvekili ve Parlamenterler Türkiye Grubu Başkanı Carina Gödecke ile bir araya gelindi.

Programın devamında Bolu Belediyesi’nin dost şehri Neuss‘ta Belediye Başkanı Reiner Breuer ziyaret edilerek heyetler arası görüşmeler gerçekleştirildi. Başkan Ateş, karşılıklı olarak ticari işbirliğini geliştirmeye yönelik görüş ve önerilerini paylaştı, ayrıca ziyaret anısına Başkan Breuer’e bir hediye takdim etti. Heyet devamında Neuss İtfaiyesi’ne geçerek çeşitli incelemelerde bulundu.

Almanya’ya gerçekleştirilen ziyaret programının ikinci bölümü Hannover’de devam etti. Heyet burada Hannover ve Çevresi Bolulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Bolulular Buluşması programına iştirak etti. Almanya’da yaşayan Boluluları bir araya getiren programda bir konuşma yapan Başkan Türker Ateş, ayrıca günün anısına Dernek Başkanı Yunus Ayaş’a bir hediye takdim etti. Hannover’de ayrıca Hannover Botanik Bahçesi de ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu.

Haberin fotoğrafları

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri