ARAMA

BAKAN FATİH DÖNMEZ'İ ODAMIZDA KONUK ETTİK

BAKAN FATİH DÖNMEZ'İ ODAMIZDA KONUK ETTİK

15 Şubat 2019 Cuma - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Odamızda düzenlenen toplantıda Bolu iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Meclis Başkanı Halit Ergül ve Oda Yönetim Kurulumuzun evsahipliğinde yapılan toplantıya Bolu Valisi Ahmet Ümit, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Odamız üyesi firmalar ve STK temsilcileri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Odamızın yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alan güneş, rüzgar, jeotermal, biyogaz-biyokütle gibi enerji kaynakları yönünden İlimizin sahip olduğu potansiyelden bahsederek bu kaynakların İlimizde alternatif enerji kaynağı şeklinde kullanımı konusunda Bakan Dönmez’e görüş ve taleplerini aktardı. Başkan Ateş ayrıca, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin projelendirilmesi sonrası başlayacak yatırım ve tesisleşme sürecinde ihtiyaç duyulacak olan enerjinin bu sayılan alternatif enerji kaynakları aracılığıyla sağlanabilmesi hususunun değerlendirilmesi yönünde Bakan Dönmez’e taleplerini iletti. 

Başkan Ateş’ten sonra kürsüye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı konuşmasında Bakanlığın gündemindeki çalışma ve faaliyetlerle ilgili iş dünyası temsilcilerine bilgiler verdi. Sonrasında ise Bakan Dönmez, salonda bulunan sektör temsilcilerine söz vererek firmaların enerji konusundaki sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantı Başkan Türker Ateş ve Meclis Başkanı Halit Ergül tarafından Bakan Dönmez’e günün anısına plaket takdim edilmesiyle sona erdi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ayrıca Başkan Türker Ateş’in makamında Odamız özel defterini de imzaladı.

Haberin fotoğrafları

Duyurular   [Tümü]

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri