ARAMA
ATEŞ 3. KEZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ATEŞ 3. KEZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

7 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Delegeliği ve Disiplin Kurulu seçimleri sonucunda Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş güven tazelerken, Odamızın yeni Meclis Başkanı Halit Ergül oldu.

1 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen Odamız Meslek Komiteleri ve Meclis seçiminin ardından oluşan Oda Meclisimiz, 7 Nisan 2018 Cumartesi günü Odamızın 2018-2022 dönemi için görev yapacak olan Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Delegasyonu ve Disiplin Kurulu üyeleri seçimleri için bir araya geldi.

38 Meclis üyesinin tamamının katılımıyla ve Bolu Merkez İlçe Seçim Kurulu gözetiminde gerçekleştirilen seçimde Meclis oturum başkanlığını en yaşlı üye sıfatıyla İlhami Kesen yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından seçime geçildi. Meclis üyeleri sırasıyla Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri, Meclis Başkanı, Meclis Başkan Vekilleri ve Meclis Katip Üyesi, TOBB Delegeliği asil ve yedek üyeleri ile Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi için toplam dört kez sandık başına gitti.

Ateş 3. Kez Yönetim Kurulu Başkanı

Oy kullanma işleminden sonra oyların açık sayım ve dökümü yapıldı. Mevcut Başkan Türker Ateş ile Emin Semercioğlu’nun  yarıştığı Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimi sonucunda 38 Meclis üyesinin 26’sının oyunu alan Türker Ateş yeniden Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Ateş böylece, 1966-1969, 1975-1977 ve 1981-1983 dönemlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Muzaffer Işın’dan sonra Odamız tarihinde üçüncü kez Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen ikinci isim oldu.

Odamız Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Türker Ateş (Yönetim Kurulu Başkanı)

- Abdullah Alemdar

- Atila Çelikpençe

- Cumhur Özçelik

- Fatma Lebibe Özçağlar

- Hakkı Fidan

- İlkay Bayrak

- Melih Yaman

- Mustafa Özkoparan

Bu sonuçlara göre 9 kişilik Yönetim Kurulu’nun önceki döneme kıyasla 2 üyesi değişti, 7 üyesinin ise Kurul üyelikleri devam etti.

Yeni Başkan Türker Ateş, gazetecilere yaptığı ilk açıklamasında Bolu’yu daha ileriye götürmek için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Seçim yarışının çok güzel geçtiğini ifade eden Ateş, “Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da bir seçim gerçekleşti. İki liste yarıştı. Karşı tarafta Emin ağabey vardı. Biliyorsunuz, Emin ağabeyimiz Bolu’ya çok büyük hizmetler veren bir başkanımız. Çok güzel bir yarış oldu. Biz bu yarışı önde kapattık ama Meclis olarak bu yarışı unutuyoruz. Hep beraber el birliği ile Bolu’yu daha ileriye götürmek için çalışmalar yapacağız. Devam eden projelerimizi tamamlayacağız. Yeni projelerimizi ortaya çıkaracağız. Bu konuda da Emin ağabeyin engin deneyimlerinden, bilgilerinden de faydalanmak istiyoruz. Bolumuza, iş dünyamıza hayırlı, uğurlu olsun. Meclis üyelerimizi de tekrardan kutluyorum, bize destek verdikleri için” diye konuştu.

Yeni Meclis Başkanı Halit Ergül

Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçiminin ardından yapılan Meclis Başkanlığı ile Başkan Yardımcıları ve Katip Üyelik asil ve yedek üyeleri seçiminde yarış Ercan Albayrak ile Halit Ergül arasında yaşandı. Sayım sonuçlarına göre 38 Meclis Üyesinin 21’inin oyunu alan Halit Ergül Meclis Başkanı oldu. Ergül’ün yardımcılıklarına ise Murat Koca ve Kayhan Perçin, Katip Üyeliğe de Abdullah Ayarcan seçildi.

Halit Ergül, yaptığı ilk açıklamasında “38 kişilik bir meclis gurubumuz bizi takdir etmişler. Çoğunluk olarak meclis başkanı olarak görmek istediler. Sağ olsunlar hepsine tek tek teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki dönemde de ticari hayatımızla bir arada biraz daha ileri taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeni projeler üretip, arkadaşlarımızdan gelen fikirlerle Bolumuzu biraz daha ileri taşımaya çalışacağız” dedi.

5 Üyeli TOBB Delegasyonu Belirlendi

Doğrudan üye olan Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in yanında Odamızı TOBB Genel Kurullarında temsil edecek olan 4 TOBB delegesi için yapılan seçimin sonucuna göre yeni TOBB Delegasyonumuz şu şekilde oluştu:

1. Türker Ateş (Yönetim Kurulu Başkanı – Doğrudan Üye)

2. Orhan Kahraman

3. Fatih Yamaner

4. Cavit Demir

5. Abdi Ayhan Önder

Son olarak 6 üyeli Disiplin Kurulu’nun asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. Buna göre Odamız Disiplin Kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:

 Bolu TSO Disiplin Kurulu    :

- Sabahattin Ahmet Yamaner

- Atilla Yılmaz

- Şevket Sadık Çatladı

- Mustafa Ericek

- Mehmet Öztürk

- Adil Semercioğlu

Odamız Yönetim Kurulu, yapılacak ilk toplantısında kendi içinde görev dağılımını yaparak Başkan Yardımcıları, Sayman Üye ve diğer görevlere getirilecek isimleri belirleyecek.

Haberin fotoğrafları

Duyurular   [Tümü]

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri