ARAMA

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı Select USA Yatırım Zirvesi 2018

İlgi: T.O.B.B.'nin 07.05.2018 Tarih ve 6685 Sayılı Yazısı.

ABD İstanbul Konsolosluğu Ticaret Ataşeliği’nden aldığımız e-postada, Amerikan Ticaret Müsteşarlığı olarak Amerika’da yatırımı destekledikleri Select USA (https://www.selectusa.gov/welcome) programı kapsamında, Amerika’ya Türk iş adamlarından oluşan bir delegasyon ile SelectUSA Summit’e katılım ile ilgili aşağıda yer alan bilgiler iletilmiştir.

Select USA Programı ABD’ye yatırım yapmanın avantajlarını ortaya koyarken Türk firmalara ücretsiz danışmanlık hizmetleri verir. ABD’de yatırım yapmak isteyen ya da mevcut islerini büyütmek isteyen iş sahiplerine, iş yeri açma ve genişletme sürecinde lojistik prosedürü anlamalarına yardımcı olmayı amaçlar.

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 2018 Select USA Yatırım Zirvesi 20-22 Haziran 2018 tarihinde ABD’nin Washington D.C. bölgesinde gerçekleşecek.  (https://www.selectusa.gov/selectusa-summit ) Üst düzey iş dünyası ve hükümet liderleri son eğilimler hakkında görüşlerini sunarken zirve, ABD’nin dört bir yanında bulunan yatırım fırsatlarını sergileyecek. Zirve, iş geliştirmek isteyen yetkilileri bir araya getirerek kaynaklar ve teşvikler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak. Önceden programlanan birebir görüşmelerle yatırımcılara, ilgili oldukları eyaletler hakkında bilgi edinip yatırım projelerini eyalet kalkınma ajansı yetkilileriyle paylaşma ve daha fazla bilgi edinme imkanı sunacaktır.

Kayıt için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz:

http://www.selectusasummit.us/apply/

Zirve Programı hakkında detaylı bilgi için: https://www.selectusasummit.us/agenda-overview/

Ayrıca 2018 SelectUSA Yatırım Zirvesi çerçevesinde farklı eyaletlerde yan etkinlikler düzenleniyor bu etkinlikler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan bulabilirisiniz.

https://connect.eventtia.com/en/dmz/selectusaspinoff/website

Kayıtlarda ilk baş vuranlara öncelik verilecektir,

Daha fazla bilgi için  Gökçe Tuncer’e ulaşabilirsiniz:

Gökçe Tuncer: Gokce.Tuncer@trade.gov

Ticaret Uzmanı

ABD Istanbul Konsolosluğu Ticaret Ataşeliği

T: +90 212 335 9133

C: +90 532 347 6934

Duyurular   [Tümü]

BAŞKAN

ÜYELERİMİZ

İdari Yapı

HİZMETLER

BİLGİ MERKEZİ

BOLU

Hizmet Birimleri